čtvrtek 7. září 2017

První představa trasy

Tak jsem trošku zapracoval na trase. Je to opravdu první nástřel, který slouží výhradně pro představu kolik toho asi najedu a jestli jsem schopen dostát maximálnímu počtu dní tripu, tedy 88 dní. Limit je jednoduchý. Maximální pobyt bez potřebného víza je v USA aktuálně 90 dní.

Trasa je zpracovaná podle měst, která bych chtěl postupně navštívit. Začít bych chtěl v Kanadě v Halifaxu (Nové Skotsko). Přes Edmundston, Riviere du Loup, Quebeck, Montreal a Ottawu se dostat do Toronta a tam ukončit první část kanadské cesty. Poté na skok do USA. Přes Detroit Chicago a Minneapolis zpět do Kanady, do Winnipegu. Odtud pokračování přes stát Saskatchewan do Alberty a Britské Kolumbie. To jsou právě ta místa (Edmonton, Leduc, Red Deer, Calgary, Banff, Vancouver), ve kterých jsem již několikrát v minulosti delší čas pobýval. Kanadská anabáze by měla končit na Vancouver Island, ze kterého pak trajektem do USA. Další částí je cesta po západním pobřeží ze Seattlu do Kalifornie. Tady zvažuji na chvíli pustit řidítka z ruky, nechat motorku poslat kurýrem, třeba tímhle a posunout se ze Seattlu do Sacramenta letecky. Tady už, kromě San Francisca, Los Angeles a Las Vegas přijdou na řadu národní parky. Sequioa, Death Valley, Mojave a Grand Canyon. Utah, Colorado, Kansas až do Houstonu v Texasu. To je další část. Z Houstonského Space Centra je to už jen "co by kamenem dohodil" do floridského Miami. Tady užít trochu tepla, kouknout na nějakého toho krokodýla, pozdravit pár VIPek a nabrat směr sever. Cestou, ještě na Floridě, určitě neminout Daytona Beach a ve Virginii pak Norfolk. A na závěr užít velkoměst Washington, Philadelphia a na závěr New York.

Takto navržená trasa představuje cca 19.500 km a včetně i několikadenních pobytů na několika místech spolkne skoro 100 dní s tím, že počet dní strávených v kuse v USA s rezervou nepřesáhne 90 dní.

Žádné komentáře:

Okomentovat